Новини

до Міжнародного дня рідної мови

ТРЕНІНГ ІЗ МЕДІАГРАМОТНОСТІ «Медіабезпека старшокласників у світі віртуальних комунікацій».

11 березня відбувся тренінг із медіа грамотності для учнів 10 класу Ворожбянської ЗОШ №3 «Медіабезпека старшокласників у світі віртуальних комунікацій».
Варто зазначити, що навчання проходило у межах курсу «Громадянська освіта» (викладач курсу – директор школи Т.П.Василець) (розділ «Світ інформації та мас-медіа»), а тому тренінг сприяв закріпленню отриманих знань практичними навичками.
Для формування мотивації на початку заняття було проведено гру «Білий шум», за допомогою якої учасники зрозуміли, що щодня, щогодини відбувається взаємодія з великим обсягом інформації, а тому навички медіа грамотності стоять на одному рівні поряд із умінням писати, читати і т.п.
Відразу учасникам тренінгу було запропоновано визначити «Моє медіаполе». Важливим є те, що учні могли визнати, що перебування у віртуальному світі понад 24 години на добу, а таке справді було у кількох учасників, шкодить «живому» справжньому спілкуванню з рідними, друзями, однокласниками.
Викликала справжній інтерес та багато позитивних емоцій робота у малих групах «Намалюй тактильно», а у творчій вправі «Перевір фейк» командам необхідно було самим створити фейкову новину «Літні канікули відміняються» на сайті для вчителів, у газеті для батьків, молодіжному журналі, та спробувати знайти варіанти спростування цієї інформації (за допомогою перевірки на офіційне джерело, пошуку документу і т.д.). Одразу ж відчули себе у ролі представників «четвертої влади» і написали декілька повідомлень до одного і того ж фото. Таке завдання сприяло розумінню, що потрібно критично сприймати отриману інформацію та дотримуватися правил медіа гігієни.
Разом створили карту «Небезпеки у медіа просторі», щоб закріпити отримані знання. Серед найголовніших було визнано: фейк, пропаганду, залежність, викрадення інформації…
Для старшокласників стали несподіванкою онлайн-інструменти для перевірки «на фейк» фото та відео матеріалів.
Надзичайно вразили розсудливість, аргументованість старшокласників при створенні «Портрету мЕдІаГрАмОтНоЇ людини».
Глибока вдячність директору Ворожбянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Василець Тамарі Петрівні та заступнику директора Руденко Ларисі Володимирівні за можливість поспілкуватися з десятикласниками та сприяння розвитку медіа грамотності від Академії Української Преси в Україні!
P.S. Окреме спасибі учням, учасникам тренінгу, за активну роботу, відвертість у спілкуванні та щирість емоцій :)
P.S.S.Щира подяка тренерам #TOT Академії Української Преси - В.Іванову, Т.Івановій, О.Тараненко, О. Гороховському та іншим співавторам за можливість апробувати новий посібник із медіаграмотності для мультиплікаторів під час тренігу!
Разом станемо медіаграмотнішими! Марина Ячменик -тренер із медіа грамотності, аспірант СумДПУ імені А.С. Макаренка

Комментариев нет:

Отправить комментарий